FM University dla AON

FM Logistic University

FM University dla Akademii Sztuki Wojennej jest najnowszym projektem opartym na współpracy Koła Naukowego Studentów Logistyki z firmą FM Logistic - wiodącym operatorem logistycznym oferującym optymalne rozwiązania, precyzyjnie dopasowane do oczekiwań rynku i Klientów z wielu specjalistycznych branż.

Projekt oparty jest na cyklu spotkań warsztatowo-szkoleniowych, na których studenci mają okazję zmierzyć się z codziennymi wyzwaniami w działalności operatora logistycznego, rozwiązując problemy i zadania oraz pozyskując wiedzę opartą na rzeczywistych danych i wyzwaniach przedsiębiorstwa w zakresie transportu, magazynowania, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania jakością oraz analiz biznesowych.

W ramach projektu najaktywniejsi studenci zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej, po której przynajmniej jedna z osób otrzyma zaproszenie na płatny, wakacyjny staż w strukturach firmy z możliwością dalszego podjęcia współpracy po jego zakończeniu. Stażysta będzie miał okazję przez okres 3 miesięcy (lipiec - wrzesień) sprawdzić się w pracy, w jednym z działów przedsiębiorstwa - m.in. w dziale analiz biznesowych, dziale transportu czy w jednym z wielu działów obsługi klienta znajdując się w samym sercu logistyki - operacjach magazynowych.

W ramach projektu odbyły się do tej pory następujące spotkania:

#1 - "Wykorzystanie arkusza MS Excel w analizach biznesowych operatora logistycznego"

#2 - "Problematyka szkód towarowych w międzynarodowym przewozie drogowym - założenia Konwencji CMR vs. realia działań biznesowych w sektorze logistycznym"

#3 - "Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w nowoczesnym przedsiębiorstwie logistycznym - przegląd procesów i narzędzi"

#4 -  „E-commerce w logistyce” przeprowadzony przez Dyrektora ds. rozwoju biznesu Pana Jacka Lipińskiego.

#5 - „Prawo transportowe oraz szkody w transporcie” przeprowadzony przez przedstawiciela firmy Pana Piotra Sabata. 

#6 - 
wyjazd na platformę firmy FM LOGISTIC w Błoniu.